Gordion SK

Hakkımızda

Hakkımızda

03-01-2022

          Gordion Spor Kulübü, 06-145-131 Dernek Sicil No ile 22/09/2021 tarihinde Ankara Valiliği İl Sivil Toplum İlişkiler Müdürlüğü oluru ile kurulmuştur.

          01/11/2021 tarihinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığınca Spor Kulübü tescilli yapılmıştır.

          Kulübümüz kanun gereğince gerekli şartları sağlayarak Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden aldığı izinle Yüzme, Modern Pentatlon, Özel Sporcular, Triatlon, Su Topu, Basketbol, Voleybol, Bisiklet, Eskrim, Atletizm, Jimnastik, Kick Boks branşlarında faaliyet göstermeye ve 12 branşta sporcu lisansı çıkarmaya yetkilidir.

          01/11/2021 tarihinde Spor Kulübümüzün tescil edilerek kuruluşu ile birlikte 2 hafta içerisinde 200’den fazla lisanslı sporcu sayısına ulaşılmıştır.

          Kulübümüz ve Antrenörlerimiz 12 branşta akredite olup il içi, ulusal ve uluslararası müsabakalara katılım sağlamaktadır.

          Gordion Spor Kulübü; Ankara Ticaret Odasına ve Türkiye Odalar Borsalar Birliğine üyelik sicilleri bulunan Profesyonel Spor Kulübüdür. 08/11/2021 tarihinde Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından Gordion Spor Kulübü Derneği İktisadi İşletmesi Ticaret Sicil Tasdiknamesi verilerek açılışı gerçekleştirilmiştir.

          Kulüp yönetimimiz kurumsal, şeffaf, ulaşılabilir, profesyonel, yenilikçi, 13 yıllık tecrübeye (2008’den beri) dayanan yönetim anlayışını benimsemektedir.           Güçlü sermaye yapısıyla sporcularına ve üyelerine hak ettikleri kalitede hizmet vermeyi hedefleyen Gordion Spor Kulübü en son teknolojilere dayalı altyapısı ve deneyimli uzman kadrosuyla bir profesyonel spor kulübünden beklenen ürün ve hizmetleri bir arada verebilecek şekilde yapılanmıştır.

          Kulüp Yönetimimiz; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı özerk Spor Federasyonların Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Denetim Kurulu, Teknik Kurulu, Eğitim Kurullarında görev almış ve almaya devam eden spor yöneticileri ve teknik heyetlerinden oluşmaktadır.

          Kulübümüzde branşlarında uzman antrenör kadrosu ile birlikte sporcu diyetisyeni, spor psikoloğu da hizmet vermektedir. Spor psikoloğumuz ve sporcu diyetisyenlerimiz, kulüp sporcularımıza destek vermekle birlikte tüm kulüplerin sporcularına da hizmet vermektedirler.

          2008-2021 yıllar arası Gençlerbirliği Spor Kulübü, Hacettepe Spor Kulübü takım çalışmalarında baş antrenörlük, branş sorumluluğu görevlerinde bulunan ekibimiz, tecrübelerimizi kurumsallaştırmak Ankaramıza ve Türk Sporuna daha büyük hizmetler için kulüp faaliyetlerimizi, yönetimimizi ve antrenörlerimizi Gordion Spor Kulübü markasına taşıyarak Ankara’ya büyük bir marka kazandırmıştır.

          2014-2019 yılları arasında Olimpik sporcu yaz kamplarımızı Muğla-Bodrum, Antalya-Çamyuva, Antalya-Belek, Antalya-Kaş, Muğla-Datça illerinde gerçekleştirdik. Sporcu kampları ve yükselti kampları düzenleyerek sporculara hizmet vermeye devam ediyoruz.

          Kulübümüze ait 7 gün 24 saat tahsisli Voleybol, Cimnastik, Basketbol, Kick Boks ve diğer salon sporlarını da yapabileceğimiz tam ölçülerde Basketbol/Voleybol kapalı spor salonumuz bulunmaktadır.